Wicie to idealne miejsce na wakacje nad Morzem

Wicie to kąpielisko nadmorskie położone na północno-wschodnim krańcu gminy Darłowo, nad jeziorem Kopań w obszarze krajobrazu chronionego. Od strony północnej Wicie otoczone jest lasem, od zachodu graniczy z jeziorem, a od południa rozciągają się pola uprawne.

WICIE ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA (2013)

Atutem Wicia jest to, że mimo to iż jest to spokojna i cicha miejscowość, której obcy jest zgiełk większych kąpielisk to jednak posiada dogodne połączenie i małą odległość do Darłowa, Darłówka i Jarosławca, znanych już miejscowości letniskowych pełnych różnych atrakcji. Reasumując, jeśli lubi się ciszę i chce się wypocząć w kontakcie z naturą to właśnie Wicie jest tym miejscem, do którego warto przyjechać.

W najbliższym otoczeniu miejscowości znajdują się lasy sosnowe, które wraz z dużą ilością aerozolu morskiego bogatego w cząsteczki jodu, chloru i soli tworzą specyficzny mikroklimat sprzyjający leczeniu dróg oddechowych, alergii i astmy. Profilaktyczne walory miejscowości są szczególnie korzystne szczególnie dla dzieci.


Walory turystyczne

Wicie - wioska nadmorska o specyficznym mikroklimacie, powstałym na skutek korzystnego położenia miejscowości.

 • Środkowe wybrzeże Bałtyku - bez zatok, wietrzne - sprzyja powstawaniu bryzy morskiej, aerozolu o dużym stężeniu cząsteczek soli jodu, bromu, selenu, cynku i magnezu.
 • Wokół lasy z przewagą sosnowych - lecznicze działanie olejków eterycznych i fitoncydów (związki o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym).
 • Za wioską znajduje się duże, naturalne jezioro Kopań, które utrzymuje podwyższoną wilgotność powietrza.
 • Miejscowość "zamykają" wzgórza morenowe z najwyższym wzniesieniem: Góra Barzowicka o wysokości 72,2 m.
 • Takie położenie i naturalne ukształtowanie terenu powoduje stworzenie wokół miejscowości enklawy o wyjątkowym mikroklimacie. Do tego promienie słoneczne, działające bakteriobójczo i przeciwzapalnie, pobudzają szyszynkę do produkcji melatoniny, zwanej hormonem szczęścia .

  Te wyjątkowe walory klimatyczne sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego, odpornościowego, nerwowego, krążenia, nadciśnienia, alergii, stanów zapalnych skóry czy niedoczynności tarczycy.

  Z dala od zgiełku miast czy krzykliwych kurortów to TU odzyskasz spokój, wyciszenie, zdrowie i ogromne pokłady energii.

  Dla ceniących sobie aktywny wypoczynek, są tu doskonałe warunki do uprawiania joggingu, nordic walking czy jazdy na rowerze. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne a w morzu połączyć pływanie z krioterapią.

  Wicie to obszar objęty unijnym programem ochrony środowiska NATURA 2000.

​Informacje pochodzą ze strony www.morzewicie.pl

 

facebook
Google+
ZAREZERWUJ!
REZERWACJE TELEFONICZNE
799 11 99 22